Jak wyposażony jest dobry gabinet stomatologiczny?

 

Kraków to polskie miasto, w których działalność z powodzeniem prowadzi http://www.dentalpark-krakow.pl – gabinet stomatologiczny  z wieloletnim stażem. Można w niej leczyć zęby w otoczeniu wysokiej klasy specjalistów, a także przy pomocy najnowocześniejszej aparatury dentystycznej.

 

 

Co powinno znajdować się w dobrze wyposażonym gabinecie stomatologicznym? Na pewno następujące urządzenia:

  • aparat do wykonywania zdjęć RTG jamy ustnej,
  • mikroskop umożliwiający dokonanie dokładnej oceny stanu uzębienia, a także przeprowadzenie specjalistycznego leczenia kanałowego,
  • elektroniczna strzykawka minimalizująca doznania bólowe podczas znieczulania,
  • wysokiej klasy sprzęt oświetleniowy, umożliwiający dentyście dotarcie do newralgicznych miejsc w uzębieniu i jego okolicach,
  • wygodny dla pacjenta i lekarza fotel stomatologiczny.

 


Dla wielu osób cierpiących na dentofobię ważniejsze od nowatorskich, drogich sprzętów jest jednak coś innego – empatia lekarza i jego asystentek. Miejsce kaźni, cierpienia i rozpaczy – tak najczęściej kojarzy im się każdy gabinet stomatologiczny. Kraków i działające w nim gabinety gwarantują im, że tym razem leczenie dentystycznie nie będzie dla nich straszne. Wystarczy poszukać specjalistów, którzy są nie tylko fachowcami w swojej dziedzinie, ale także sympatycznymi ludźmi i… niezłymi psychologami. Umiejętność dotarcia do pacjenta i przełamania jego oporów jest nie mniej ważna, niż wszystkie posiadane przez nich urządzenia stomatologiczne. Niestety, wielu dentystów zdaje się obecnie o tym zapominać. W Krakowie sytuacja wygląda jednak zgoła inaczej. Pracują tu świetni dentyści świadomi dyskomfortu psychicznego, jakim dla każdego pacjenta jest dotykająca go dentofobia i potrafiący razem z nim stawić jej czoła.

 

Dentyści w gabinecie stomatologicznym w Krakowie, podczas zabiegu.
Dentyści w gabinecie stomatologicznym w Krakowie.

Gdy zatem szukasz miasta, w którym znajduje się wymarzony gabinet stomatologiczny, Kraków jest miejscem, nad którym warto się poważnie zastanowić.