Karboksyterapia to inaczej potraktowanie skóry dwutlenkiem węgla CO2. Metoda jest znana co najmniej od 70 lat, kiedy t została odkryta w latach 30-tych ubiegłego weku. Jest w pełni bezpieczna i doje nieporównywalne do innych terapii efekty. Jak podaje ekspert, karboksyterapia w Kaliszu, np. na stronie https://www.venus-beauty.com.pl , cieszy się duża popularnością wśród kobiet, w każdym wiek.

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest zgodna z naturalnymi procesami, które codziennie zachodzą w naszym organizmie. Zabieg karboksyterapii to podskórne podanie dwutlenku węgla, który rozbija mechaniczne złogi tłuszczowe. CO2 stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz zwiększa drenaż limfatyczny. Aż do siedmiu dni po zabiegu jest wzmożona cyrkulacja tlenu w aplikowanych miejscach.

Mechanizm działania wygląda tak, że po aplikacji CO2 wędruje do płuc i zostaje wydalony wraz z innymi gazami w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej. Nie ma żadnego niebezpieczeństwa z przedawkowaniem gazu, gdyż podczas zabiegu karboksyterapii aplikowana jest ilość dwutlenku węgla zbliżona do ilości gazu wytwarzanego w organizmie podczas wysiłku fizycznego.

Gdzie podawana jest karboksyterapia? Kalisz dysponuje kilkoma klinikami medycyny estetycznej, gdzie profesjonalnie wykonuje się się aplikowanie dwutlenku węgla.

Zabieg jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z :

 

Przed wynalezieniem tego zabiegu blizny można było usunąć jedynie za sprawą inwazyjnych przeszczepów skóry. Karboksyterapia wyeliminowała ten problem. Zabiegi najlepiej powtarzać w odstępach 2-4 tygodniowych.