Wzmacnianie zębów

Dlaczego Polacy tak rzadko się uśmiechają? Czy przyczyną jest ponure usposobienie i negatywne nastawienie do świata? Zdecydowanie nie! Problem tkwi w naturze estetycznej, a mianowicie w kwestii uzębienia. U dużej ilości osób pozostawia ono wiele do życzenia, dlatego też nie eksponujemy go chętnie.

Potwierdzają to statystyki, które mówią, że średnia ilość brakujących zębów u osób poniżej 35 roku życia wynosi już osiem. Spory odsetek Polaków w wieku emerytalnym nie posiada natomiast już żadnego uzębienia. Dentyści biją na alarm i podkreślają, że brak uzębienia jest to nie tylko problem estetyczny, ale również może przyczynić się do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Jak to zrobić, aby zęby były mocniejsze?

Po pierwsze – nie bójmy się wizyt u dentysty. Na fotelu dentystycznym powinniśmy pojawiać się nie tylko wtedy, kiedy ból zęba staje się nie do zniesienia, ale przede wszystkim na rutynowe kontrole. Jak to mówią – lepiej zapobiegać niż leczyć!

Po drugie – nie zapominajmy o codziennej higienie jamy ustnej. Oprócz regularnego mycia zębów powinniśmy pamiętać również o czyszczeniu ich nicią dentystyczną oraz o płukaniu jamy ustnej specjalnymi płynami.

Po trzecie – należy wzmacniać wewnętrzną tkankę zębów. Jest to podstawa, aby je wzmocnić. W tym celu powinniśmy przede wszystkim zatroszczyć się o zbilansowaną dietę. Nie może w niej zabraknąć dużej ilości wapnia oraz witaminy D. Jeśli mamy problem z odpowiednim zbilansowaniem posiłków, skorzystajmy z gotowych rozwiązań. Na rynku znajdziemy specjalne suplementy, które zawierają odpowiednie składniki aktywne wzmacniające nasze zęby.

Po czwarte – unikajmy używek i cukru. Niszczą one i osłabiają nasze zęby, dodatkowo pogarszając ich koloryt.