Zastrzyki z botoxu

 

Botox jest roztworem toksyny botulinowej (jadu kiełbasianego), która wywołuje botulizm – groźne zatrucie pokarmowe. Jad ten blokuje przewodzenie impulsów nerwowych wysyłanych przez mózg i odpowiedzialnych za skurcze mięśni. Medycznie wykorzystywany jest w do leczenia chorób oczu, chorób neurologicznych, jak również do walki z nadmierną potliwością.

 

 

W medycynie estetycznej wykorzystuje się go do:

 

  • usuwania zmarszczek dynamicznych, zawiązanych z żywą dynamiką twarzy.
  • Jest niezwykle skuteczny przy likwidacji bruzd mimicznych pomiędzy brwiami oraz na czole.
  • Służy też do spłycania zmarszczek nad górną wargą lub usuwania kurzych łapek.

 

 

Efekty kuracji botoxowej są zauważalne u niektórych już po kilku godzinach, a u niektórych dopiero po paru dniach po wstrzyknięciu i utrzymują się do kilku miesięcy. Najlepiej, kurację zastrzykami jest uzupełniać co 3-5 miesięcy. Po zastosowaniu większej serii zabiegów, efekty mogą się utrzymywać nawet do 6-8 miesięcy. Panuje przekonanie, że częste wstrzykiwanie botoxu, może rozluźnić mięśnie do tego stopnia, że może ona nie odzyskać swojej pierwotnej kurczliwości.

 

Zabieg ten stał się popularny w ostatnich latach i jest coraz bardziej powszechny. Dzisiaj jest wykonywany w wielu prestiżowych gabinetach kosmetycznych, lecz aby trafić na dobrego specjalistę w tej dziedzinie, trzeba wybrać się do dużego miasta – takiego jak Kraków. Tutaj wybór autorytetów w tej dziedzinie jest znacznie uproszczony.

 

 

 

Zastrzyk z botoxu w rękach specjalisty ( link ) nie stanowi zagrożenia, pomimo, że jest to toksyna. Głównie dlatego, że wstrzykiwane dawki są bardzo małe, i preparat działa tylko miejscowo i nie rozprzestrzenia się po organizmie. Należy być jednak bardzo ostrożnie wybierać miejsce iniekcji, gdyż mogą się pojawić działania uboczne w postaci bóli głowy i nudności oraz objawy takiego rodzaju jak przy grypie. Mogą też bezpośrednio wpływać na wygląd naszej twarzy i wywołać takie reakcje jak:

 

  • zaczerwienie skóry;

  • pojawienie się krwiaków;

  • opadnięcie powieki;

  • zwiotczenie mięśni twarzy (opadanie kącika ust).

 

Nie należy się jednak tym martwić, gdyż są to na szczęście reakcje, które szybko mijają. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest ciąża i okres laktacji.